Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά, το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο Κύπρου βραβεύεται στη τελετή Πράσινων Δημοσίων Συμβάσεων (CY GPP AWARDS 2017) που διοργανώνεται από το Τμήμα Περιβάλλοντος του Υπουργείου Γεωργίας, Αγροτικής Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος σε συνεργασία με το Ενεργειακό Γραφείο Κυπρίων Πολιτών.
Στο Πανεπιστήμιο απονεμήθηκαν δύο βραβεία για Μηχανογραφικό Εξοπλισμό/Ηλεκτρικές Συσκευές και Εσωτερικό Φωτισμό. Τα βραβεία τα παρέλαβε ο Συντονιστής του Γραφείου Περιβαλλοντικής Πολιτικής, Ανδρέας Διονυσίου, από το Υπουργό κ. Νίκο Κουγιάλη και το Διευθυντή του Τμήματος Περιβάλλοντος Κώστας Χατζηπαναγιώτου.

Η τελετή διοργανώθηκε στο αμφιθέατρο της Κεντρικής Τράπεζας στις 14 Δεκεμβρίου 2017.

Το Γραφείο Περιβαλλοντικής Πολιτικής του Πανεπιστημίου θέλει να ευχαριστήσει την άψογη συνεργασία της Πανεπιστημιακής Κοινότητας για την εφαρμογή Πράσινων Δημοσίων Συμβάσεων.

#gpp #greenpublicprocurement #greenatcut @greenatcut
#cyunitech @cyprusuniversitytechnology